YearWinners -Maude Trevor CupRunners-up - Miss E M Stradling Triples Cup
2017Deb Vass, Liz Taylor, Carol Bennett (Long Ashton)Heather Willerton, Pam Green, Val Evans (City of Wells)
2016Lisa Veiga, Mo Monkton, Edna Bessell (Yeovil)Carol Pringle, Rosemary Roslin, Jenny Bell (Knowle)
2015Sue Crouch, Judith Staunton, Joan Walmsley (Bath Ladies) Lisa Veiga, Mo Monkton, Edna Bessell (Yeovil)
2014S. Crouch, J. Staunton, J. Walmsley (Bath)A. Truscott, B. Whitfield, C. Parsons (Merriott)
2013C. Symonds,C.Ball,K. Holmes (Bath)J.Branfield, S. Branfield,L.Holden (Clevedon)
2012J.Branfield,L.Holden,S.Branfield (Clevedon)A.Johnstone,S.Walker,M.Dyer (Clevedon Prom)
2011J.Walmsley,P.Cox, C.Shearing (Bath)L.Veiga,B.Colby,M.Burton (Yeovil)
2010J.Walmsley,P.Cox, C.Shearing (Bath)C.Harris,J.Jenkins,D.Routley (Taunton Deane)
Somerset County Ladies BA prior to 2010
2009L.Holden,J.Branfield, S.Branfield (Clevedon)C.Peart,M.Davis, D.Forsyth (Wessex)
2008G.Bazley,M.Monkton,E.Bessell (Yeovil)Celia Ball, Sharon Davies, Jill Price (Bridgwater BCL)
2007B.Angell,S.Read, P.Stow (Chard)J.Herrity,R.Hellens,M.Gozna (Portishead RBL)
2006M.Mitchell,B.Colby,C.Parsons (Merriott)V.Peckham,L.Lamb,J.Light (W Backwell)
2005B.Briffett,M.Ryder,N.Edwards (Bridg.BCL)J.Mitchell, S. Hollowood,J.Walmsley (Bath)
2004E.Lawrence,D.Forsyth,J.Rees (Wessex)A.Woods,M.Carter, S. Nicholls (Street)
2003J.Whitlock,M.Monkton,E.Bessell (Yeovil)V. Freer, P.Cox, C.Shearing (Bath)
2002J.Whitlock,M.Monkton,E.Bessell (Yeovil)B. Briffett, N. Edwards, J. Price (Bridgwater BCL)
2001J.Whitlock,M.Monkton,E.Bessell (Yeovil)C.Evans, P. Cox, C.Shearing (Bath)
2000G.Dury,J.Cox,B.Tovey (Chew Stoke)J.Whitlock,M.Monkton,M.Taylor (Yeovil)
1999M. Sellars, Sylvia Bisset, Margaret Dyer (Clevedon Promenade)Jenny Whitlock, Mary Taylor, Edna Bessell (Yeovil)
1998J.Whitlock, M.Monkton, E Bessell (Yeovil)C.Bradley-Wright,V.Smart, P.Kingston (W.Backwell)
1997M.Sellars,S.Bisset,M.Dyer (Clevedon Prom)A. Woods, J. Garlick, S. Nicholls (Street)
1996J.Fowkes,J.Price,N.Edwards (Burnham-on-Sea)J. Edwards, P. Down, P. Boynette (Fosseway)
1995M.Sellars,S.Bisset,M.Dyer (Clevedon Prom)D. Whelan, K. Jones, B. Kitson (Ilminster)
1994M.Sellars,S.Bisset,M.Dyer (Clevedon Prom)J. Crofts, D. Foulkes, Chris Shearing (Bloomfield)
1993M.Hampson,P.Morgan,K.Male (Minehead)
1992M.Pike,M.Dyer,L.Greeves (Clevedon Prom)
1991M.Taylor,M.Fellows,E.Bessell (Yeovil)P. White, Sheila Lear,D. Parker (Nailsea)
1990D.Gray,D.Marshall,J.Young (Taunton)
1989B.Sykes,J.Walker,E.Milton (B'water Victoria)V. Smart, B. Heath, P.Kingston (West Backwell)
1988E.Bessell,M.Taylor, M.Fellows (Yeovil)Yvonne Groom, Jean Garlick, Shirley Nicholls (Street)
1987J.Crofts,C.Shearing,G.Blanthorne (Bath)I. Moore, B. Sykes, Eileen Milton (Victoria Pk Bridgwater)
1986D.Parker,M.Dodd,E.Murrin (West Backwell)
1985M.Whitehead,P.Winspear,R.Perry (B'water Vict)J. Brattle, M.Van der Merve,I. Cannings (Bloomfield)
1984Heal, P.Hammon, F.Tovey (Ashcombe)
1983Y.Groom,J.Garlick,S.Nicholls (Street)
1982M.Rendell,M.Woolley,Z.Rundle (Taunton Deane)P.Dixon, B. Lewis, M. Jones (Wessex)
1981N.Reid,M.Pepper,J.Curtis (Yatton)W.Bowsher,D.Skelton,G.Ayris (Yeovil)
1980P.Fairbairn,M.Rich,B.Waters (Ilminster)
1979E.Robertson,D.Covey,L.Hayhoe (Williton)
1978G.Busfield,F.Hutchings,D.Skelton (Taunton)
1977C.Godwin,P.Angus,O.Bennett (Street)
1976M.Moss,P.Garland,J.Curtis (Yatton)
1975D.Trunks,E.Robertson,W.Cook (Williton)
1974L.Wilkins,R.Chiffers,G.Patten (Ilminster)
1973G.Ripley,E.Anderson,M.Worth (Keynsham)
1972M.Chivers,V.Haley,A.Selway (Norwest)
1971Ellis, Canning,Foulkes (Bloomfield)
1970O.Bennett,C.Godwin,P.Angus (Street)
1969M.Collins,J.Lang,G.Patten (Ilminster)
1968Filkin,Southard,C.Williams (Clarence)
1967G.Ripley,E.Anderson,E.Koster (Keynsham)O, Bennett, C. Godwin and M. Angus (Street)
1966G.Killmister,M.Galloway,D.Dyer (Clevedon Prom)
1965Strickland,Lang, Stoneham (Ilminster)
1964Axford, Daw, Bowen (Knowle Park)
1963Hammond, Walker, C. Williams (Clarence)Miss Hale, Mrs Nicol and Mrs Hawkins (Wellington)
1962E.Bowden,M.Hind,P.Dando (Bloomfield)
1961Mrs. Mogg, C.Cornish, A.Baker (City of Wells)
1960Max Davis,Joughin, Stephens (Ashcombe)
1959Hammond, Rice,C.Williams (Clarence)
1958Mattravers, Green, Burt (Ilminster)
1957E.Bowden,M.Hind,P.Dando (Bloomfield)
1956Hammonds,Edwards, C.Williams (Clarence)
1955Max Davis,Sewell,Stephens (Ashcombe)
1954Preece,Small,Callard (Brid'water Victoria)
1953Lovell,Rice, Williams (Clarence)
1952Bancroft,Wood,Humphreys (Taunton)
1951Kidwell,Bowen, Baldwin (Knowle Park)
1950Preece,Came, Courtenay (B'water Victoria)
1949Preece,Came, Courtenay (B'water Victoria)Mrs. Kidwell, Mrs. Bowen & Mrs Baldwin (Knowle Park)
1948Rees, Fox,Porter (Wellington)
1947Eaton,Came,Courtenay (B'water Victoria)
1946Humphrey,Angle, de Breffe (Taunton)
1939Bradley,Bezant, Parnell (Clarence)Simister, Loxton , Rawle (Ardagh)
1938Gadbury,Martin,Chapman (Ardagh)
1937Bradley,Bezant, Parnell (Clarence)F.Barber,Angle, de Breffe (Taunton)
1936E.Brown, F.Frampton, T,J,Lark (Ashcombe)Bradley,Bezant,Parnell (Clarence)
1935Williams,George,Miss Williams (Clarence)Fear,Thompson, Chapman (Ardagh)