YearWinners of Ladies Benevolent Triples - Mrs. C.M.Ware TrophyRunners-up - Mrs. C. N. Mapstone Trophy
2017Marilyn Gozna, Paddy Spencer, Jan Birth (Portishead RBL)Ann Johnstone,Susan Farnden, Angela Crees (Clevedon Prom)
2016Eileen Perham, Susan Farnden, Angela Crees (Clevedon Promenade)Corinna Roberts, Wendy Smith, Glynne Jones (Yeovil)
2015Margaret Harvey, Chris Love , Pauline Dando (Prattens)Jenny Whitlock & Barbara Colby (Yeovil), Mary Sutton (Somerton)
2014E. Deverill, P. Cottrell, S. Wederell (Isle of Wedmore)J. Birth, J. Saunders (Portishead RBL),J. Brown (Portishead)
2013M.Main, J. Wilkinson, J. McInally (Ashcombe)M. Gozna, L. Bridle, R. Hellens (Portishead RBL)
2012A.Fewings, J. Binding, E. Williams (Wessex)M. Husband, V. Buller, S. Every (Williton)
2011R. McMillan, V. Buick, P. Barnbrook (Clarence)L. Manning, J. Wilson, B.Dyer (Yatton/Nailsea)
2010J. Staunton, J. Walmsley, C. Shearing (Bath)J. Colman, M. Woods, P. Barnbrook (Clarence)
Somerset County Ladies BA prior to 2010
2009A.Woods, M.Carter, S. Nicholls (Street)J. Staunton, J. Walmsley, P. Cox (Bath)
2008S. Davies, S. Castleton, P. Crawshaw (Portishead RBL)D. Gwynn, R. Hellens, M. Gozna (Portishead RBL)
2007J. Jenkins, G. Allen, J. Quick (Taunton Deane)R. Masters, S. Farrell, J. Hill (Wincanton)
2006S. Jones, M. Wood, C. Jones (Clevedon Promenade) C. Jones, P. Chedzoy, M. Sutton (Somerton & Dist)
2005Y. Groom, P. Allen, R. Wigley (Street)J. Fry, J. Priddle, C. Pearce (Clevedon Promenade)
2004J. Ayris, F. Hughes, M. Burton (Yeovil)J. Ratcliffe, C. Bradley-Wright, S. Logan (West Backwell)
2003J. Fowkes, N. Edwards, J. Price (Bridgwater BCL)J. Herrity, R. Hellens, M. Gozna (Portishead RBL)
2002E. Williams, J. Binding, L. Pothecary (Wessex)M. Sellars, J. Priddy, M. Dyer (Clevedon Promenade)
2001A. Taylor, D. Keel, J. Cleverley (Chew Stoke)C. Whitmarsh, Z. Lyons, J. Keedwell (Chew Stoke)
2000A. Woods, J. Garlick, S. Nicholls (Street)M. Sellars, S. Bisset, M. Dyer (Clevedon Promenade)
1999L. Ackland, M. Lendon, S. Beacham (Minehead)M. Wood, A. Birtle, C, Jones (Clevedon Promenade)
1998J. Fowkes, N. Edwards, J. Price (Bridgwater BCL)M. Sellars. S. Bisset, M. Dyer (Clevedon Promenade)
1997J. Keedwell, Z. Lyons, C. Whitmarsh (Chew Stoke)J. Crofts, S. Lupton, J. Brattle (Bloomfield)
1996Y. Groom, J. Garlick, S. Nicholls (Street)J. Russell, E. Amery, P. Bryant (Williton)
1995J. Whitlock, M. Taylor, E. Bessell (Yeovil)S. Jones, M. Pike, L. Greeves (Clevedon Promenade)
1994J. Russell, E. Amery, P. Bryant (Williton)P. Dunn, M. Martin, J. Higgins (Clarence)
1993Y. Groom, J. Garlick, S. Nicholls (Street)
1992J. Davis, M. Bridge, D. Hall (Wessex)
1991T. Hawkins, J. Comer, M. Moody (Purnell)J. Nash, S. Hancock, A. Joyner (Imperial)
1990M. Skidmore, B. Coles, S. Weaden (Ashcombe)
1989H. May, K. Male, E. Tapp (Minehead)Lois Greeves, Mary Pike, Margaret Dyer (Clevedon Promenade)
1988P. Hammon, I. Orton, M. Jones (Ashcombe)J. Quick, J. Price, F. Ireland (Taunton Deane)
1987J. Nash, W. Axford, B. Perrin (Imperial)J. Crofts, C. Shearing, G. Blanthorne (Bloomfield)
1986J. Price, M. Bradford, Z. Rundle (Taunton Deane)
1985N. Reid, M. Pepper, J. Curtis (Yatton)I. Dunn, P. Hewitt, N. Edwards (Burnham-on-Sea)
1984Bissett, Cathercole, N. Phillips (West Backwell)
1983N. Reid, M. Pepper, J. Curtis (Yatton)
1982M. Broughton, C. Godwin, O. Bennett (Street)P. Hobbs, M. Brown, J. Badcock (Keynsham)
1981N. Reid, M. Pepper, J. Curtis (Yatton)
1980M. Pepper, M. Momber, J. Curtis (Yatton)
1979D. Clarke, H. Hales, J. Pearce (Imperial)
1978R. Chiffers, J. Lang, G. Patten (Ilminster)
1977J. Fogdon (Alexandra), D. Brown & E. Foster (Keynsham)
1976M. Curtis, N. Coombs, W. Axford (Knowle Park)
1975C. Godwin, B. Neillis, P. Angus (Street)
1974D. Brown, K. Yeatman, D. Foulkes (Keynsham)
1973E. Phillips, P. Garland, J. Curtis (West Backwell)
1972M. Moss, J. Curtis, P. Garland (West Backwell)
1971Mrs. Filkin, Mrs. Harris, C. Williams (Clarence)
1970C. Grindsell, B. Northam, Q. Marchant (Taunton)
1969M. Dare, K. Nicholls, M. Attwood (Street)
1968M. Dare, K. Nicholls, M. Attwood (Street)
1967R. Quaintance, W. Harris, E. Southard (Clarence)Mrs D Starr, Mrs A Howell and Mrs M Jones (Norwest)
1966Mrs. Ralph, Miss Garland, Mrs. Curtis (West Backwell)
1965M. Frost, D. Ellis, D. Foulkes (Bloomfield)