YearMens 4W Winner -Homelight CupRunners-up - George Sutton Trophy
2017Tim Salter (Street)Charlie Takle (Taunton Deane)
2016Mike Davies (Banwell)Tim Salter (Street)
2015Chris Spurrey (Bath)Chris Frost (Street)
2014Louis Ridout (Ilminster)Andrew Owens (St Andrews)
2013N. Yeoman (Bristol)K. Jones (Bloomfield)
2012S. Barnard (Taunton)P. Mattravers (Ilminster)
2011C. Doughty (Bath)S. Barnard (Taunton)
2010S. Withers (Clevedon)M. Martin (Yeovil)
Somerset CBA prior to 2010
2009B. Brister (Ilminster)N. Saunders (Bristol)
2008P. Birmingham (Bristol)C. Frost (Street)
2007K. Rowdon (Bath)J. Lampard (Bristol)
2006S. Wheatley (Clevedon)K. Rowdon (Bath)
2005T. Barnes (Portishead RBL)D. McGovern (Bath)
2004P. Branfield (Clevedon)C. Benham (Donyatt)
2003C. Doughty (Bath)C. Benham (Donyatt)
2002C. Benham (Donyatt)D. Ormesher (Burnham-on-Sea)
2001J. Shirley (Weston Bath)S. Withers (Clevedon)
2000M. Davies (Burnham-on-Sea)J. Shirley (Weston Bath)
1999S. Withers (Clevedon)N. Saunders (Bristol)
1998D. Fowkes (Bridgwater BCL)D. Sutton (Somerton & Dist)
1997S. Gait (Bristol)P. Mattravers (Ilminster)
1996N. Draper (Hinkley Point)M. Rowsell (Clevedon Promenade)
1995N. Rowe (Ilminster)M. Talbot (Fosseway)
1994G. Luker (Clevedon)P. Mattravers (Ilminster)
1993P. Branfield (Clevedon)M. Trent (Willmott Park)
1992M. May (Minehead)I. Middlemast (Bath)
1991J. Hobday (West Backwell)P. Mattravers (Ilminster)
1990P. Mattravers (Ilminster)J. Hobday (West Backwell)
1989G. Luker (Clevedon)C. Benham (Donyatt)
1988W. Firby (St Andrews)I. Middlemast (Bath)
1987R. Birmingham (Bristol)A. Colebrooke (Bath)
1986R. Hedges (Bristol)A. Ratcliffe (Winscombe)
1985W. Firby (St Andrews)N. Rowe (Donyatt)
1984R. Hennessy (Imperial)N. Westlake (Winscombe)
1983R. Burden (Donyatt)B. Troake (Wellington)
1982D. J. Bryant CBE (Clevedon)A. Ratcliffe (Victoria)
1981P. Denslow (Crewkerne)R. Wring (Bristol)
1980B. Mattravers (Ilminster)A. Apsey (Greville Smyth)
1979S. Jones (Bristol)L. Troake (Wellington)
1978D. J. Bryant CBE (Clevedon)C. Burch (Taunton)
1977D. J. Bryant CBE (Clevedon)B. Mattravers (Ilminster)
1976D. J. Bryant CBE (Clevedon)B. Mattravers (Ilminster)
1975D. J. Bryant CBE (Clevedon)R. J. Wren (Victoria)
1974H.G. Tout (Victoria Pk Bath)C. Burch (Taunton)
1973D. J. Bryant CBE (Clevedon)A. J. Langford (Winscombe)
1972D. J. Bryant CBE (Clevedon)B. Mattravers (Ilminster)
1971C. Burch (Taunton)D. J. Bryant CBE (Clevedon)
1970E. H. Sandall (St.Andrews)G. Eley (Victoria Pk Bath)
1969D. J. Bryant CBE (Clevedon)B. Mattravers (Ilminster)
1968D. J. Bryant CBE (Clevedon)B. Mattravers (Ilminster)
1967B. Mattravers (Ilminster)S. J. Bond (Weston Bath)
1966D. J. Bryant CBE (Clevedon)R. Addicott (Victoria Pk Bath)
1965G. E. Attwood (Winscombe)W. Askew (Clevedon)
1964G. Murdoch (Bristol)P. Barr (Victoria)
1963G. Murdoch (Bristol)D. G. Bradley (Victoria)
1962S. J. Bond (Weston Bath)D. J. Bryant CBE (Clevedon)
1961P. G. Brimble (Bristol)L. Andrews (Clarence)
1960D. J. Bryant CBE (Clevedon)W. Colman (Bristol Omnibus)
1959G. Murdoch (Bristol)B. Mattravers (Ilminster)
1958C. Masters (Greville Smyth)D. J. Bryant CBE (Clevedon)
1957J. H. Morris (Ashcombe)H. Evans (Frome Selwood)
1956J. T. Davies (Sydney Gardens)F. R. Hill (Eastover Park)
1955G. Isaacs (Crewkerne)T. Cockle (Imperial)
1954G. E. Attwood (Midsomer Norton)L. Andrews (Clarence)
1953A. E. Barker (Victoria Pk Bath)J.E.Luscombe (Somerset Constab)
1952L. Essery (Yeovil)W. G. Francis (Sydney Gardens)
1951G. E. Attwood (Midsomer Norton)W. J. Coles (Yeovil)
1950W. G. Tanner (Bristol)J. Manley (Crewkerne)
1949W. A. Burgess (Minehead)G.E.Attwood (Midsomer Norton)
1948J. H. Morris (Ashcombe)E. G. Ellard (Victoria Pk Bath)
1947D. Kerr (Wincanton)W. Date (Frome Selwood)
1946W. J. Coles (Westlands)F. W. Wake (Victoria Pk Bath)
1945R. Weeks (Winscombe)W. Coombes (Imperial)
1939R. Wright (Bristol)J. H. Morris (Ashcombe)
1938H. Flowers (Imperial)F. Winsborough (Minehead)
1937Dr.R.Scott Reid (Bloomfield)G. Oates (Wellington)
1936G. Oates (Wellington)A. Clapp (Ashtonians)
1935David H. Kerr (City of Wells)R. C. Bryant (Sydney Gardens)
1934A. Paxton (Clarence)T.H. Rice (Bristol Master Bakers)
1933H. Smith (Bristol St.Andrews)E. J. Morrish (Taunton Deane)
1932E.W. Fortune (St George Bristol)H. H. Allen (Bridgwater)
1931R. Richardson (Eastvillians)J. H. Morris (Ashcombe)
1930E.W.Fortune (St.George Bristol)J. H. Morris (Ashcombe)
1929W. Price (Sydney Gardens)F. Thorn (Weston Victoria)
1928E. J. Morrish (Taunton Deane)W. Price (Sydney Gardens)
1927J. H. Morris (Ashcombe)J. P. Brodie (Bath Alexandra)
1926W. Date (Frome Selwood)J. H. Beszant (Clarence)
1925W. E. Coombs (Knowle)W. Jennings (Taunton Deane)
1924A. Quick (Victoria)G. Pugsley (St.Andrews Park)
1923A. Quick (Victoria)W. H. Jones (Bath)
1922A. H. Pearce (Victoria)E. Redstone (Parkside)
1921J. E. Redstone (Parkside)H. M. Cooper (Taunton)
1920J. Oates (Bristol Arrow)W. N. Wake (Weston-super-Mare)
1919S. H. Thorne (Taunton)A. H. Stickler (Bath Alexandra)