YearMens Pairs Winners -Windebank TrophyRunners-up - H Glossop Trophy
2017Peter Shaw, James Amery (Taunton)Steve Sherlock, David Lawrence (Bath)
2016Neil Williams, Sam Steel (Watchet)Pip Branfield, Neil Westlake (Clevedon)
2015Richard Withers, Nick Pearce (Clevedon)Peter Shaw, James Amery (Taunton)
2014R. Williams, N. Kunc (Street)D. Johnstone, J. Davies (Banwell)
2013S. Barnard, J. Amery (Taunton)A. Owens, S. Davies (St Andrews)
2012S. Barnard, J. Amery (Taunton)M. Hamilton, N.Kunc (Ilminster)
2011S. Salter, T. Salter (Street)N. Westlake, J. Branfield (Clevedon)
2010B. Hamilton, B. Brister (Ilminster)A. Poolman, N. Yeoman (Bristol)
SCBA PRIOR TO 2010
2009B. Smith. N. Kunc (Bridgwater BCL)N. Westlake, J. Branfield (Clevedon)
2008K. Martin, D. Yeates (Portishead RBL)K. Rowdon, C. Doughty (Bath)
2007K. Rowdon, C. Doughty (Bath)S. Withers, J. Hick (Clevedon)
2006D. Fowkes, N. Williams (Watchet)A. Owens, C. Walker (Victoria WSM)
2005K. Rowdon, C. Doughty (Bath)M. Short, S. Wheatley (Clevedon)
2004S. Bruford, N. Williams (Watchet)P. Colby, S. Turner (Yeovil)
2003B. Taylor, J. Davies (Banwell)S. Withers, D. J. Bryant CBE (Clevedon)
2002S. Bruford, N. Williams (Watchet)M. Langley, D. J. Bryant CBE (Clevedon)
2001B. Taylor, J. Davies (Banwell)A. Watson, B. Murray (Keynsham)
2000N. Kunc, M. Elliott (Eastover Park)P. Mattravers, N. Rowe (Ilminster)
1999T. Bray, P. Miccichie (Knowle)S. Bruford, W. Strong (Watchet)
1998D. Mason, S. Withers (Clevedon)M. Priday, D. Hennessy (Imperial)
1997P. Mattravers, N. Rowe (Ilminster)M. Rowsell. E.Furze (Clevedon Prom'ade)
1996R. Joyes, C. Gazzard (Ashcombe)M. Davies, D. Fowkes (Bridgwater BCL)
1995C. Nolan, B. Hancock (Norwest)D. Nutt, D. Nutt (Jnr) (Keynsham)
1994M. Coles, I. Danford (Bristol)T. Perkins, I. Middlemast (Bath)
1993J. Low, P. Mattravers (Ilminster)A. Forster, G. Temblett (Imperial)
1992T. Perkins, I. Middlemast (Bath)J. Low, P. Mattravers (Ilminster)
1991M. Davies, J. Davies (Banwell)S. Sanders, A. Apsey (Bristol)
1990P. Owens, A. Apsey (Bristol)P. Davies, M. Martin (Banwell)
1989G. James, G. Luker (Clevedon)D. Rhys-Jones, D. J. Bryant CBE (Clevedon)
1988S. Horne, P. McCall (Bristol)C. Westlake, T. Ellis (Winscombe)
1987P. Mattravers, R. Burden (Ilminster)S. Apsey, R. Pitts (Clevedon)
1986D. Rhys-Jones, D. J. Bryant CBE (Clevedon)E. Price, B. Archer (Taunton Deane)
1985P. Owens, A. Apsey (Bristol)V. J. Wride, L. Perkins (Bath)
1984M. Brown, P. Denslow (Crewkerne)M. Wines, D. Russell (Ilminster)
1983A. Shearing, R. Potter (Bath)P. Owens, A. Apsey (Bristol)
1982R. Hedges, P. McCall (Bristol)D. Rhys-Jones, D. J. Bryant CBE (Clevedon)
1981P. A. and P. J. Branfield (Clevedon)R. Leaves, J. French (St. Andrews)
1980E. Joyner, H. Croker (Imperial)A. J. White, J. McVicar (Burnham-on-Sea)
1979P. Bainton, J. Whitehead (Frome Park)P and B Mattravers (Ilminster)
1978P. Owens, J. O'Brien (Knowle)H. Wadham, W. Firby (St. Andrews)
1977H. Pam, J. G. Hall (Clarence)P.A. and P. J. Branfield (Clevedon)
1976H. Bawn, A. Watt (City of Wells) P. Owens, J. O'Brien (Knowle)
1975D. Johnson, J. Wiseman (Ilminster)T. Sheridan, H. Tout (Weston Bath)
1974A. Bennett, J. Stockman (Street)D. Rhys-Jones, D. J. Bryant CBE (Clevedon)
1973D. Johnson, J. Wiseman (Ilminster)P. Owens, J. O'Brien (Knowle)
1972D and M Glanville (Taunton Deane)L. Hales, R. Hennessy (Imperial)
1971M. Dunbar, R. Duddon (Frome Park)B. Starr, G. J. May (St Andrews)
1970A. Bennett, S. Stockman (Street)B. Pearce, T. Elliott (Greville Smyth)
1969D. Rhys-Jones, D. J. Bryant CBE (Clevedon)A. Lewis, A. Langford (Winscombe)
1968D. Rhys-Jones, D. J. Bryant CBE (Clevedon)I. Parry, I.L. Harding (Ilminster)
1967I. Pollard, F. Austin (Knowle Park)D. Pugsley, D. Trunks (Watchet)
1966D. Rhys-Jones, D. J. Bryant CBE (Clevedon)E. Skelton, W. Simpkiss (Taunton)
1965D. Rhys-Jones, D. J. Bryant CBE (Clevedon)D. Pugsley, D. Trunks (Watchet)
1964J. Brown, F. March (Victoria Pk Bath)W. Stoodley, S. Garland (Ilminster)
1963G. Hutchings, C. Burch (Taunton)W. Whitman, H. Speed (Bristol Omnibus))
1962E. Oakes, G. Murdoch (Bristol)R. S and D. J. Bryant CBE (Clevedon)
1961R. Brown, J. Jeans (Bristol)S. Warrington,V.Collins (Taunton Deane)
1960G. Brett, P. Brimble (Bristol)W. Broome, O. Squire (Taunton)
1959V. Griffey, S. Pitman (Bristol)R. Harris, D. J. Bryant CBE (Clevedon)
1958G. Hutchings, C. Burch (Taunton)R. Brown, R. Dadswall (Bath)
1957R. Harris, D. J. Bryant CBE (Clevedon)W. Tanner, J. Paul (Bristol)
1956H. Mayer, R. Weeks (Winscombe)C. White, E. Springett (Alexandra)
1955E. Taylor, G. Stone (Burnham-on-Sea)G. Lewis, D. Deft (Imperial)
1954H. Wyatt, L. Morgan (West Backwell)R. Ellis, T. King (Victoria Pk Bristol)
1953R. Harris, D. J. Bryant CBE (Clevedon)J. Davies, J. Robinson (Sydney Gardens)
1952K. Knights, W. Salisbury (Victoria)J. Cross, S. Bond (Weston Bath)
1951G. Isaacs, J. Manley (Crewkerne)A. Sampson, W. Triggle (Bristol)
1950G. Brent, A. Howse (Bristol)T. Thomas, W. Coles (Yeovil)
1949G. Hawkins, R. Weeks (Winscombe)W. Hazell, G. Rickards (Newbridge)
1948G. Davies, D. Pike (Weston Bath)S. Jones, W. Burgess (Minehead)
1947W. Dyer, R. H. Bryant (Clevedon)D. Short, G. E. Attwood (Midsomer Norton)
1946S. Warrington, F. Adkins (Taunton Deane)G. Hann, S. White (E.A. & S. Robinsons)
1945G. Lewis, C. Carpenter (Imperial)E. Mills, W. J. Coles (Westlands)
1939G. Stone, A. Petherick (Burnham-on-Sea)F. A. Ifould, Dr. R. Scott (Bloomfield)
1938J. Manley, J. J. Pavord (Crewkerne)W. Roberts, H. Lawrence (Sydney Gardens)
1937J. Manley, J. J. Pavord (Crewkerne)W. G. Reed, J. Phipps (Bath)
1936J. Manley, J. J. Pavord (Crewkerne)R. Simpson, G. Ellis (Bloomfield)
1935R. C. Bryant, W. Price (Sydney Gardens)J. Griffiths, J. Steer (Burnham-on-Sea)
1934R. C. Bryant, W. Price (Sydney Gardens)J. Dennis, T. Gray (Eastover Park)
1933W. Williams, E. Fortune (Bristol St George)F. Winsborough, W.J. Richards (Minehead)
1932F. Lovelace, A. Clapp (Ashtonians)G. Davies, S. Lloyd (Victoria WSM)
1931G. Bamford-Davies, S. Lloyd (Victoria WSM)J. Williams, E. Fortune (Bristol St George)
1930F. Winsborough, W. J. Richards (Minehead)W. Wheeler, W. Date (Frome Selwood)
1929J. Radford, A. Stickler (Victoria WSM)G. Pugsley, G. George (Clarence)
1928W. Wheeler, W. Date (Frome Selwood)G. Stroud, F. Baker (Burnham-on-Sea)
1927J. White, H. T. Baeven (Victoria WSM)G. Greenway, T. Holland (Greville Smyth)
1926J. Swain, T. Bliss (Frome Selwood)W. Scotton, W. Tapp (Ashcombe)
1925C. Francis, W. Ridley (Bath)F. Winsborough, W.J. Richards (Minehead)
1924E. A. and T. E. Morrish (Bristol)H. Cooper, P. Hall (Taunton)
1923F. Whitehead, W. England (Sydney Gardens)W. Jennings, A. Burland (Taunton Deane)
1922E. Cummings, F. Thom (Victoria WSM)A. Derrick, S. Ewens (Bristol)
1921E. Cummings, F. Thom (Victoria WSM)B. Challenger, J. Oates, (Bristol Arrow)
1920W. Jennings, A. Burland (Taunton Deane)A. Pearce, J. Adames (Imperial)
1919H. Cooper, P. Hall (Taunton)W. Crossman, R. Wood (Bath)