YearMens Fours Winners - Rose Hill TrophyRunners-up - -H. Glossop Cup
2017Andy Mace, Alan Bradley, Dave Brightman, Gary Jay (Clevedon)Ian Lightfoot, Bev Brister, Matt Hamilton, Neil Rowe (Ilminster)
2016Luke Townsend, Steve Hooper, Neil Williams, Sam Steel (Watchet)Richard Withers, Pip Branfield, Neil Westlake, Nick Pearce (Clevedon)
2015John Solle, John Murphy, Chris Frost, Steve Hooper (Street)Gerry Woods, P.J. Branfield, Neil Westlake, Nick Pearce (Clevedon)
2014C.Tidcombe,R.Johnson, A.Forster, B.Barry (Bristol)R.Williams,S.Salter,N.Kunc,T.Salter (Street)
2013N.Rowe,B.Brister,J.Ridout,P.Mattravers (Ilminster)J.Branfield,P.Branfield,S.Withers,J.Hick (Clevedon)
2012R.Ross,R.Dyer,B.Colvin,M.Martin (Yeovil)M.Hamilton,M.Denslow,N.Kunc,L.Ridout (Ilminster)
2011A.Affleck,N.Savage,B.Southward,N.Williams (Taunton)B.Hamilton,M.Hamilton,S.Turner,L.Ridout (Ilminster)
2010A.Taylor,R.Doughty.K.Rowdon,C.Doughty (Bath)J.Branfield,P.Branfield,D.Mason,J.Hick (Clevedon)
SCBA PRIOR TO 2010
2009BathYeovil
2008J.P.Branfield, P.J.Branfield, D.Mason, J. Hick (Clevedon)Bath
2007BristolD. Bessant, R.Withers, N. Pearce, J. Hick (Clevedon)
2006IlminsterBath
2005C. Saunders, B. Holloway, R. Yeoman & D. Yeates(Portishead RBL)Bath
2004IlminsterWyrral Park
2003Weston BathNorwest
2002Victoria WSMBristol
2001Weston BathCongresbury
2000IlminsterBath
1999IlminsterGreville Smyth
1998WatchetA. Hyde, G. Wride, A. Steer, T. Lintell-Smith (St. Andrews)
1997Bridgwater BCLS.Withers, R. Hedges, P.J. Branfield, G.Luker(Clevedon)
1996BathWatchet
1995S.Withers, R.Hedges, P.J. Branfield, G.Luker (Clevedon)Minehead
1994DonyattS.Withers, R. Pitts, P.J.Branfield, G.Luker (Clevedon)
1993M. Davis, C. Ratcliffe, W. Fitton, D. Alder (Victoria WSM)Bristol
1992British Cellophane (Bridgwater)Bristol
1991BathPurnell
1990WinscombeBath
1989BanwellJ.Momber, H.Stewart, P.Payne, G.Luker (Clevefon)
1988IlminsterImperial
1987J.Momber, H.Stewart, G.Kew, G.Luker (Clevedon)Winscombe
1986YattonWinscombe
1985Westland Sports (Yeovil)M. Davis, R. Davidson, J. Fairhurst, D.M. Jones (Victoria WSM)
1984BanwellA.Shearing, J.Hoggan,,W.Walters, R. Potter (Bath)
1983BristolFrome Park
1982K.Frost, M.Langley, D.Rhys-Jones, D.J.Bryant (Clevedon)Imperial
1981J. Kinght, M.Langley, D.Rhys-Jones, D.J.Bryant (Clevedon)H.Shepherd, G.Thorne, P.Parsons & W.Parsons (Knowle)
1980G. Manning, T. Elliott, F. Chapman & R. Pearce (Portishead RBL)Crewkerne
1979KnowleYeovil
1978E.Cook, J.Freeman, P.A.Branfield, P.J.Branfield (Clevedon)British Cellophane (Bridgwater)
1977KnowleCity of Wells
1976J.Kinght, W.Elliott, D.Rhys-Jones, D.J.Bryant (Clevedon)Crewkerne
1975P.Parsons, H.Greathead, P.Owens & J.O'Brien (Knowle)Congresbury
1974W.Davies, W.Harding,N.Bennett, E. Tippett (Clevedon)Ilminster
1973City of WellsBristol
1972J.Kinght, W.Elliott, D.Rhys-Jones, D.J.Bryant (Clevedon)Winscombe
1971J. Kinght, W.Elliott, D.Rhys-Jones, D.J.Bryant (Clevedon)British Cellophane (Bridgwater)
1970BristolWestland Sports (Yeovil)
1969W. Elliott, R.H.S.Bryant, D.Rhys-Jones, D.J.Bryant (Clevedon)Winscombe
1968W.Elliott, R.H.S.Bryant, D.Rhys-Jones, D.J.Bryant (Clevedon)R. Starr, E. Sandell, W. Salvage, J. May (St. Andrews)
1967W.Elliott, R.H.S.Bryant, D.Rhys-Jones, D.J. Bryant (Clevedon)Yatton
1966Knowle ParkWilliton
1965BristolYeovil
1964IlminsterBristol
1963Sydney GardensBanwell
1962BristolClevedon
1961C.Smith, B.Webb, G.Harrison, D.J.Bryant (Clevedon)Knowle
1960F. Newton, F. Sansom, R. Brown, R. Broom (Taunton)Bath
1959R.H.S.Bryant, L.G.Harris, R.Harris, D.J.Bryant (Clevedon)Bristol
1958ImperialBurnham-on-Sea
1957R.H.S.Bryant, L.G.Harris, R.Harris, D.J.Bryant (Clevedon)Bristol Tramways
1956R.H.S.Bryant, L.G.Harris, R.Harris, D.J.Bryant (Clevedon)Newbridge
1955BristolClevedon
1954YeovilSydney Gardens
1953BristolYeovil
1952Midsomer NortonBurnham-on-Sea
1951BathAshcombe
1950Victoria Park BathYeovil
1949E.S. & A. RobinsonsCity of Wells
1948Bruton Unionist (L.Williams,H.Thompson,L.Summerwill,W.Viney)Sydney Gardens
1947T. H. Rice, P. W. Prout, A. Pratt, A. Dennis (Victoria WSM)Post Office Sports
1946Midsomer NortonWinscombe
1945Taunton DeaneBath
1939BathBurnham-on-Sea
1938BloomfieldWinscombe
1937BloomfieldVictoria WSM
1936Sydney GardensClarence
1935BloomfieldClevedon
1934WinscombeBloomfield
1933BloomfieldMinehead
1932WinscombeSydney Gardens
1931MineheadBloomfield
1930HenleazeBridgwater
1929Burnham-on-SeaFrome Printing
1928Sydney GardensClarence
1927EastvilliansCanford
1926ClarenceCanford
1925Frome SelwoodClevedon
1924J.B.Parker, C.Seckington, W.J.C.Bryant, C.Wheatcroft (Clevedon)Knowle
1923A. Quick,F. Blackmore, F. Thorn, S. Hall (Victoria WSM)Bath
1922A. Quick, F. Blackmore, F. Thorn, S. Hall (Victoria WSM)Greville Smyth
1921St. AndrewsClevedon
1920TauntonEastvillians
1919TauntonBath